Francouzský paleoantropolog Mark Pickford si to za objev „člověka tisíciletí“ pěkně slíznul. Vypadalo to, že může skončit i v keňské base. Dovolil si dost - v keňských horách Tungen Hills ve formaci Lukeino vykopal na přelomu 2. a 3. tisíciletí (odtud tedy „novinový“ název nálezu „millenium man“) ostatky šest milionů let starého tvora. Podle Pickforda a jeho kolegyně Brigitte Senutové šlo o zástupce hominidů, kterému se ve vědecké stati dostalo jména Orrorin tungenensis. Pickford od začátku tvrdil, že „millenium man“ chodil vzpřímeně. Jeho oponenti a konkurenti v čele se slovutným klanem Leakeyů ovládajícím všechny významné keňské paleoantropologické lokality se tomu smáli, až se za břicha popadali. Přispěchali dokonce s protiútokem v podobě nálezu jen o milion let mladšího „skutečného hominida“.
Nyní ale prověřili vědci z Pennsylvania State University kloubní hlavici kyčelního kloubu Orrorinovy stehenní kosti a došli k závěru, že vnitřní struktura kosti zobrazená pomocí počítačové tomografie jasně vypovídá o tom, že kost byla namáhána vzpřímenou chůzí po dvou. Orrorin se tím pevně uchytil mezi hominidy a navíc posunul počátky vzpřímené chůze o tři miliony let dále do minulosti. Copak na to asi řeknou Leakeyové a spol.? No, Pickford a Senutová si to za rámeček rozhodně nedají. A Robert Eckhardt, který na Penn State provedl průzkum kloubní hlavice také ne.
Senutová a Pickford – byli po objevu Orrorina obviněni i z toho, že vykradli naleziště, které měl „zabukované“ (samozřejmě u institucí ovládaných všemocnými Leakeyi) jiný tým.
Robert Eckhardt z Pennsylvania State Univerity podrobil stehenní kost Orrorina důkladným analýzám a potvrdil Pickfordův kacířský názor o Orrorinově vzpřímené chůzi.
Vpravo je snímek kosti v rovině, jež je znázorněna na levém obrázku počítačově rekonstruované kloubní hlavice. Právě tyto snímky prý dokazují, že Orrorin chodil po dvou.