Myšlenky doktríny provozovat sex pouze v rámci manželství, a to bez jakékoliv antikoncepce, aby vždy mohlo dojít k plození, jsou vedeny dobrou vírou, ale středověké představy dnešnímu světu škodí. Alespoň to tak prohlašují experti UNAIDS, organizace Spojených národů mající za úkol bránit šíření pandemie AIDS. A stejně to vidí i většina infektologů, majících přehled o útrapách spojených s šířením a léčbou dalších pohlavně přenosných nemocí. Zajímavá myšlenka, jak části zdravotních problémů svět zbavit, se nezrodila v hlavách otitulovaných, ale u teenagerů.
Třináctiletí studenti Daanyaal Ali a Chirag Shah, spolu s o rok starším Muazem Nawazem, se svou představou přišli za učitelem. Ten to naštěstí nevzal jako vtip a ani škola se nezalekla, že jí to u části veřejnosti zdiskredituje a nápadu se postavili čelem. Pomoc přišla ve formě shánění informací, kontaktů na imunology a posouzení, zda je nápad technicky realizovatelný. Koncept dostal jméno "S.T.EYE." a rychle si získává věhlas, patřičně podpořený udělením první ceny Akademií Isaaca Newtona. Spolu s převzetím finančního oceněním mladíky nyní čeká přijetí v Buckinghamském paláci.
Nejspíš není daleko doba, kdy budou k mání latexové kondomy s navázanými protilátkami schopnými reagovat na specifické antigeny a spouštět kaskádu enzymatických reakcí na jejichž konci, v případě styku s infekčním agens, změní barvu. Podle informací poskytnutých BBC, pokud dojde ke kontaktu s chlamydiemi, zezelená. Žlutá bude signalizovat přítomnost virů herpes. Fialová lidský papillomavirus (HPV) a syfilis se má tvářit modře.
Dodáváme jen, „klobouk dolů“. Držíme palce, aby se projekt realizoval co nejdříve a ve finančně dostupný produkt. Mladých, kteří se za své intimní problémy stydí a na kliniku raději nejdou, je podle expertů hodně.