Buněčné terapie a tkáňové inženýrství  
Předposlední díl z šestidílného seriálu přednášek pro učitele biologie jsme věnovali buněčným terapiím, tkáňovému inženýrství a oboru „brain-machine (computer) interface“.
Předposlední díl z šestidílného seriálu přednášek pro učitele biologie jsme věnovali buněčným terapiím, tkáňovému inženýrství a oboru „brain-machine (computer) interface“. Zájemci nacházejí v rubrice Kabinet tradiční powerpointovou prezentaci naporcovanou pro lepší „stravitelnost“ vaším internetem do šesti kusů. Omlouváme se  všem, že zároveň neumisťujeme na server text přednášky. Momentálně autor přednášek „krutě nestíhá“ a žádá o strpení. Nedočkavce odkazuje na příslušné kapitoly knihy „Klonování – hrozba nebo naděje“. Informace, které jdou nad rámec kapitol v knize (tj. poslední korejský úspěch v oblasti terapeutického klonování a problematiku „brain-machine interface“) najdete v připojených textech. Jen co popadneme dechu (nebo jen co nám namontují nový „machine-brain interface“), uvedeme vše do pořádku.
Děkujeme za pochopení. 
Osli

 Poznámka: Články v rubrice Kabinet jsou určeny pro potřeby pedagogů.  Jsou doplněny obrázkovými soubory o velikosti přesahující 1 MB. Stahování připojených souborů může trvat několik minut.

Připojené presentace ve formátu  ppt: Proč klonovat člověka; Etické problémy; Proměna somatických buněk na ESC.

Datum: 19.02.2004
Tisk článku


Diskuze:

PPT

Pavel Hudecek,2004-02-21 12:29:40

Ne, mě ty soubory otevřít jdou, navíc vedu kroužky technického charakteru a ve škole jsem vyučoval pouze informatiku, takže by mi to mělo být vlastně jedno.
Jen jsem si představil, jak by to asi vypadalo, kdyby se o jejich praktické použití pokoušeli ve školách, které jsem viděl...

Odpovědět

ppt

Josef Pazdera,2004-02-21 10:46:05

Pokud máte dostatečně velkou e-mailovou schránku (alespoň 10 MB), ozvite se na klubzn@volny.cz. Pokusíme se Váš problém cyřešit.
Snažíme se nyní o předělání celého redakčního systému tak, aby umožňoval připojování mnoha velkých souborů. Případní ochotní pomocníci sběhlí v úpravě redakčního systému jsou vítáni. Díky.

Odpovědět

PPT

Pavel Hudecek,2004-02-21 01:35:16

Ne každému se chce dát 10 000 Kč za MS Office, ne každý má na svém počítači Windows, někteří lidé dokonce nemají ani PC, ale třeba Mac (na něm samozřejmě také existuje Office, ale ne vždy v něm správně funguje diakritika). V Open Office se zrovna PPT velmi často zobrazuje špatně. Na promítání se také výborně hodí staré notebooky s odnímatelným zadním krytem displeje, ale na počítači se 4 MB RAM si MS, ani Open Office nepustíte...
O množství peněz ve školství a "úspěchu" projektu INDOŠ asi nemusím moc podrobně referovat...
Mimochodem dokonce ani s PC+Windows+Office nemusí být vyhráno, pokud totiž bude někdo chtít jednotlivé stránky tisknout třeba na folii do Meotaru, může k velké radosti žáků uprostřed promítání zjistit, že rozlišení jeho tiskárny patrně nebylo soudělné s rozlišením výchozí tiskárny autora, což vedlo k přeskupení obrázků na sránce, případně k tomu, že se nějaký "přebytečný" obrázek octne na samostatné stránce..
Nešlo by to tedy třeba v PDF, nebo HTML+JPG/GIF?

Odpovědět


Diskuze je otevřená pouze 7dní od zvěřejnění příspěvku nebo na povolení redakce








Zásady ochrany osobních údajů webu osel.cz